Srdečně zveme na celodenní workshop letkorky Oxany Bambuch na téma autonomního učení, který se uskuteční v pondělí 12. listopadu 2018.">

Oxana Bambuch: Autonomní učení (celodenní workshop)

V pondělí 12. listopadu se uskuteční celodenní workshop německé lektorky Oxany Bambuch na téma autonomního učení. Autonomní učení je jeden z nejdůležitějších aspektů didaktiky cizích jazyků a jedna z největších výzev pro učitele/ky němčiny. Jde v něm zejména o otázku, jakým způsobem lze přimět žáky samostatnému a zodpovědnému učení? Jak podpořit své žáky v tom, aby vědomě a  sami reflektovali vlastní učení?

V centru workshopu budou výukové rozhodnutí a procesy, které odpočátku směřují k tomu, aby byla podpořena autonomie žáků. Tím je pak možné co možná nejefektivněji využívat již nabyté jazykové znalosti. Současně s tím je rovněž realizována příprava na další učení v jiných kontextech.

Program workshopu:

• faktory ovlivňující motivaci k učení cizího jazyka
  • aktivizující výuka a výuka orientovaná na akci, spolupráci a žáka
  • efektivní využívání pracovních a sociálních forem
  • kolaborativní a kooperativní učení a vnitřní diferenciace
  • učení MIT-VON-DURCH
  • možné způsoby (konformní s praxí) individuálního poradenství a podpory žáků
  • zprostředkování konkrétních výukových strategií
Prostřednictvím efektivní spolupráce během workshopu bude společně vypracován praktický návod, jak své žáky dovést k tomu, aby převzali za své vlastní učení individuální zodpovědnost, a tím se začali lépe učit (cizí jazyk).

Lektorka: Oxana Bambuch

Termín: pondělí 12. listopadu 2018 od 9:00 do 16:00 (s hodinovou polední pauzou)

Místo konání: budova FF UJEP (Pasteurova 13, Ústí nad Labem), místnost A 306

Rezervace míst a bližší informace: ceproniv@ujep.cz

Účast na workshopu je ZDARMA.

Workshop se koná s laskavou podporou Goethe-Institutu Praha a Evropské unie (Fond malých projektů Euroregionu Elbe/Labe).