Workshop: Autentické materiály ve výuce německého jazyka

V pondělí 9. října od 14:00 se v prostorách FF UJEP uskutečnil dvouhodinový workshop Autentické materiály ve výuce německého jazyka. Přivážíte si ze svých cest různé propagační letáky, infomateriály a další tiskoviny? Tušíte, že by se tyto tzv. "autentické materiály" daly využít ve výuce, ale nevíte si s tím příliš rady? S lektorkou Klárou Jansovou (nakl. Klett) jsme si ověřili, že tyto materiály umožňují žákům i pedagogům pestrou práci a nabízejí možnost přiblížit se každodenní realitě i ve školní třídě. V průběhu dvouhodinového workshopu jsme se zamysleli nad tím, jak můžeme jako pedagogové žákům usnadnit učení se němčiny, jaké materiály a zážitky žáky motivují a podporují v učení, nebo jak můžeme nechat žáky zažít si němčinu na vlastní kůži.

Workshop se konal ve spolupráci s nakladatelstvím Klett a s laskavou podporou EU (Fond malých projektů Euroregionu Elbe-Labe).